Jak przygotować pliki graficzne do druku?

KALKULATOR ROZDZIELCZOŚCI DRUKU

Oblicz rozdzielczość w DPI oraz wymiary w pikselach.


RozdzielczośćSzerokośćWysokość

Plik do druku proszę przygotować w skali 1:1 ze spadem drukarskim 3mm. W przypadku dużych rozmiarów można zapisać plik w skali 1:10 z zachowaniem odpowienio powiększonej rozdzielczości dpi. Czcionki zamienić na krzywe oraz odsunąć istotne elementy od brzegu projektu minimum o 5 mm. Plik powinien mieć zaszyty profil kolorystyczny CMYK Fogra 39 lub w przypadku druku zdjęć na papierze fotograficznym sRGB.  

Preferujemy pliki w formacie: PDF, TIFF.

Akceptujemy pliki graficzne podstawowych formatów. TIFF, JPG, PNG, GIF, PSD (Adobe Photoshop CC), AI (Adobe Illustrator CC), PDF. Przed drukiem każdy plik graficzny jest weryfikowany przez naszych grafików.  W przypadku pytań technicznych lub problemów z dopasowaniem preferencji pliku prosimy o kontakt telefoniczny z naszym działem graficznym pod numerem tel. 55 621 21 25 (PN-PT, od 8:00 do 16:00)

Odpowiednią rozdzielczość do jakości wydruku bitmapy (im większa rozdzielczość DPI tym wyższa jakość w druku) moża dobrać korzystając z powyższego kalkulatora rozdzielczości druku. Należy pamiętać, że "sztuczne" powiększanie zdjęć/obrazów/bitmap w programach graficznych nie powoduje poprawy ich jakości. Kolory Twoich plików do druku wyświetlanych na monitorze mogą różnić się od rzeczywistych kolorów, które znajdziesz na wykonanych przez nas wydrukach. Może to wynikać ze sposobu kalibracji Twojego monitora, jak i z samej technologii druku oraz cech fizycznych i sposobu zachowywania się pigmentu na danym materiale.

Instrukcja przygotowania plików z kolorem białym:

PhotoShop

Illustrator

 

Instrukcja przygotowania plików z wykończeniem FLX+:

PhotoShop

Illustrator